Lean Management – 5S dla zaawansowanych: audytowanie & more – Ramona Prusik

Zapraszamy do kolejnej odsłony nagrania na temat metodyki 5S. Tym razem poruszymy szereg bardziej zaawansowanych aspektów pracy w gemba. Ramona Prusik to praktyk, który opiekował się wdrożeniem systemu w fabryce automotive.

Z nagrania nauczysz się: 1_ Jaka jest różnica na stanowiskach przed i po wdrożeniu 5S 2_ Jak przeprowadzać standaryzację stanowisk 3_ Do czego służą kolumny i jak usprawniają komunikację 4_ Co to jest checklista i jak ją wyróżnić na stanowisku dla wygody operatorów 5_ Jak skonstruować arkusz na potrzeby audytów 6_ Co musi wiedzieć audytor 5S 7_ Jakie pytania zadać w gemba pracownikom podczas audytu 5S 8_ Jak rozmawiać z pracownikami, aby utrzymać dobrą atmosferę wdrożenia 5S 9_ Jaki błąd w podejściu do 5S zdarza się spotkać nawet wśród menadżerów?

BIO rozmówców

Ramona Prusik

Pasjonatka pozytywnej, ludzkiej twarzy Lean Management. Zawodowo członkini zespołu APQP oraz opiekun klienta pod względem wartości merytorycznej i jakościowej. Osoba odpowiedzialna za wdrożenie i utrzymanie Systemu Sugestii Pracowniczych w firmie automotive. Ponadto nauczycielka chemii w szkole podstawowej z pasją przekazująca wiedzę młodemu pokoleniu, gdzie podstawowa wartoscia zdobywana przez uczniow jest zdolność analitycznego myślenia oraz wyciąganie wniosków. Jej doświadczenie zawodowe łączy ze sobą dwa światy: zarówno część szkoleniowa, propagującą rozwój nauk przyrodniczych oraz część produkcyjną doskonalącą jakość produkowanych wyrobów oraz procesów wspierających. Prywatnie żona i mama dwóch przepięknych córek. Wraz z rodziną zamieszkają w Kwidzynie. W wolnym czasie fanka dobrej lektury oraz miłośniczka śpiewu chóralnego.

Sławomir Szczepaniec

Jestem inżynierem, ekspertem Power Solutions pracującym w przemyśle bateryjnym i R&D. Pasją dziennikarstwa zaraziłem się na studiach wiele lat temu. W roku 2015 zacząłem studia podplomowe „Lean Management” i od tej pory stałem się gorącym orędownikiem podejścia Lean w fabryce, biurze i … w życiu osobistym. Pasja Lean daje mi wymierne efekty w postaci zwiększonej efektywności, zmniejszenia kosztów oraz głębszej satysfakcji z wykonywanej pracy i wzrost ilości czasu wolnego. Chciałbym przekazać Ci wszystkie te korzyści – czytelniku i słuchaczu bloga „Lean Po Polsku”. Jeśli interesujesz się Lean Management w obszarach Continuous Improvement, Six Sigma, Lean Office i Lean Factory, koniecznie dołącz do nas subskrybując kanał i słuchaj najlepszych ekspertów szczupłego zarządzania w Polsce. Więcej materiałów na http://leanpopolsku.pl/. Zapraszam do współpracy firmy branży produkcyjnej i usługowej. Razem wypromujmy Twój biznes!

Udostępnienie