Nadchodzi nowe, jubileuszowe wydanie książki „Naucz się widzieć” Wydawnictwa LEI Polska

Była świetna, jest jeszcze lepsza! Przeczytaj jak zmieniła się klasyczna pozycja Lean. Kupisz ją na https://leanbooks.pl/ albo…. otrzymasz za FREE od „Lean Po Polsku – Sławomir Szczepaniec”

Nowa, udoskonalona wersja książki, która do tej pory wyznaczała standard to dowód na to, że zasada kaizen działa również w branży wydawniczej. Oto notka prasowa przesłana przez Wydawcę, czyli Wydawnictwo Lean Enterprise Institute Polska:

Nowe rozszerzone wydanie jubileuszowe „Naucz się widzieć”

Książka „Naucz się widzieć” to pozycja o fundamentalnym znaczeniu dla wszystkiego, co kryje się za określeniem Lean Manufacturing. Od czasu jej pierwszego wydania tysiące przedsiębiorstw z różnych branż na świecie stosują opisaną w książce metodę mapowania strumienia wartości, przekonując się o jej niezwykłej skuteczności w „uczeniu się widzenia na nowo” tego, do czego wszyscy przywykliśmy w naszych przedsiębiorstwach.

Nowe jubileuszowe wydanie zostało uzupełnione o cztery artykuły, w których autorzy
odpowiadają na pytania, jakie pojawiły się od czasu pierwszego wydania książki:

  • Jak uniknąć czterech pułapek mapowania strumienia wartości
  • Nieporozumienia w sprawie mapowania strumienia wartości, analizy przepływów i czasu taktu
  • Mapowanie strumienia wartości w środowisku produkcji na zamówienie
  • Wskazówki pomocne w mapowaniu poza halą produkcyjną – w obszarze działalności pomocniczej lub administracyjnej

Książka umożliwia zrozumienie istoty tworzenia map strumienia wartości, projektowania wizji stanu przyszłego, planowania działań wdrożeniowych zorientowanych na przepływ materiałów i informacji itp. Mapowanie strumienia wartości jest metodą wspomagającą analizę systemu produkcyjnego w perspektywie procesu widzianego oczami klienta, z uwzględnieniem wszystkich czynności składających się na tworzony produkt i/lub wykonywaną usługę. Umożliwia zaprojektowanie pożądanego kształtu systemu produkcyjnego w oparciu o metody i techniki Lean Manufacturing. Pozwala skoncentrować wysiłek wdrożeniowy na najbardziej istotnych aspektach działań operacyjnych. Jest lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy rozpoczynają lub kontynuują swoją przygodę z koncepcją Lean Management.

Książka pojawi się wkrótce w zabawie na stronie „Lean Po Polsku – Sławomir Szczepaniec” na Facebook. Ma ją szansę otrzymać zupełnie za FREE jeden z Was, drodzy czytelnicy bloga! Stay tuned!