Osiem rodzajów strat, które niszczą Twoją firmę cz.1. Jak odnaleźć Muda? – rozmowa ze Zbigniewem Kowalskim

Otaczają nas tysiące marnotrawstw, które zabierają nam czas i pieniądze. Czy umiesz je odnaleźć, by pracować efektywniej? Jeśli nie – dołącz do nas – Klubu Pogromców MUDA!

Zbigniew Kowalski to project manager, Six Sigma Black Belt, specjalista z kilkunastoletnim doświadczeniem. Nagranie nauczy Cię jak odzyskać zasoby i środki, które teraz giną bezcelowo w otchłani nicości.

Z nagrania dowiesz się: 1_ Że świat składa się ze strat i warto zwrócić na nie uwagę, 2_ Na jakie kategorie dzielimy straty, 3_ Dlaczego 95% składowych procesów jest nieefektywnych, a… może więcej? 4_ Dlaczego dojeżdzanie do pracy jest nieefektywne, czyli co to jest muda konieczna? 5_ Na czym polega muda transport? 6_ Na czym polega muda ruch? 7_ Na czym polega muda oczekiwania? I w końcu: jakie są różnice w fabryce, a jakie w usługach?

Posłuchaj również komplementarnej części II – https://youtu.be/mXlBBS9OkoU BIO rozmówców

Zbigniew Kowalski

Moja dewiza: “Myśl procesowo, działaj projektowo”. Doświadczenie zdobyte na różnych stanowiskach (operacyjnych i menedżerskich), pozwoliło mi uczyć się od innych współpracowników i dzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. Na pytanie: “I co z tego?” – odpowiem: „Świadomość, że zarówno w ludziach jak i procesach jest niekończący się potencjał doskonalenia”. Wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów optymalizacyjnych przy wykorzystaniu metod i narzędzi Lean Management, Kaizen i Six Sigma. Koordynator projektów realizowanych przez Black Belt i Green Belt oraz White Belt; Koordynator Centralny 5S; zarządzanie portfelem projektów realizowanych metodą DMAIC, PDCA (w tym 5S, Kaizen). Inicjator kół jakości, projektów 5S, pasjonat ciągłego doskonalenia. KaizenMan – wierzy w siłę małych lecz ciągłych zmian, nie potrafi funkcjonować bez liczb, danych i analiz, które są jego orężem a wykorzystywane metody nawigacją/roadmapą. Autor programów szkoleniowych oraz gier symulacyjnych z wykorzystaniem koncepcji szczupłego zarządzania. Projekty realizowane w obszarach logistyki, wykorzystania parku maszynowego czy procesów usługowych i administracyjnych. Niekończący się apetyt i wiara, że każdego dnia, w każdym miejscu �i każdy z nas może doskonalić siebie i procesy w których uczestniczymy. Certyfikowany Lean Six Sigma Black Belt, trener i audytor 5S, menedżer CSR oraz trener online. Z wykształcenia ekonomista, pasjonat okresu II wojny światowej oraz turystyki.

Sławomir Szczepaniec

Jestem inżynierem, ekspertem Power Solutions pracującym w przemyśle bateryjnym i R&D. Pasją dziennikarstwa zaraziłem się na studiach wiele lat temu. W roku 2015 zacząłem studia podplomowe „Lean Management” i od tej pory stałem się gorącym orędownikiem podejścia Lean w fabryce, biurze i … w życiu osobistym. Pasja Lean daje mi wymierne efekty w postaci zwiększonej efektywności, zmniejszenia kosztów oraz głębszej satysfakcji z wykonywanej pracy i wzrost ilości czasu wolnego. Chciałbym przekazać Ci wszystkie te korzyści – czytelniku i słuchaczu bloga „Lean Po Polsku”. Jeśli interesujesz się Lean Management w obszarach Continuous Improvement, Six Sigma, Lean Office i Lean Factory, koniecznie dołącz do nas subskrybując kanał i słuchaj najlepszych ekspertów szczupłego zarządzania w Polsce.

Więcej materiałów na http://leanpopolsku.pl/. Zapraszam do współpracy firmy branży produkcyjnej i usługowej. Razem wypromujmy Twój biznes!

Udostępnienie